co nabízím


fyzioterapie

Pod fyzioterapii spadá mnoho různých oblastí práce s Vaším tělem. Vše stojí na detailní diagnostice Vašeho těla. Vždy se snažím odhalit proč vzniká Vaše bolest. Od toho se odvíjí naše práce. Terapie vypadá různě. Může se skládat z ošetření zatuhlých fascií či z doporučení cviků pro posílení vašeho středu, kyčlí či třeba ramen, odblokování páteře nebo z prostého uvolnění a popovídání si o životě. Terapie trvá hodinu. Na konci odcházíte s doporučením cviků na doma či změnou životního stylu, sezení v práci apod. Využívám především metodu prof. Pavla Koláře - Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS) a unikátní metodu fasciální manipulace. Dále zapojuji mobilizace páteře a ostatních kloubů, techniky měkkých tkání, kineziotaping, prvky metody Ludmily Mojžíšové, spirální dynamiky a viscerální manipulace.

diagnostika běhu

Nabízím diagnostiku vašeho běhu. Techniku běhu stavím na myšlenkách chi runningu, bosého běhání a fyzioterapie. V rámci diagnostiky si vše ukážeme na zpomaleném záběru. Techniku ladíme přímo na páse a na výsledek se podíváme společně na videu, které Vám následně pošlu na email. Součástí diagnostiky je i konzultace obuvi a jakýchkoliv dalších běžeckých dotazů a nesnází.

somatické koučování

Každý jsme někdy v životě na rozcestí, kdy se potřebujeme rozhodnout, odhodlat, či se ve své situaci lépe zorientovat. Somatické koučování je hravé, dívá se na to, jak by se rozhodovala Vaše duše, nikoliv hlava. Měli bychom tedy společně najít cestu k tomu, jak se přiblížit ke svému nitru, nikoliv k přesvědčením, které získáváme během života od rodičů, trenérů, šéfů a učitelů. A povedu Vás tak, abyste našli to, co chcete vy skrze tělo a duši, nikoliv díky nějakým vnějším radám a doporučením. Somatické koučování umí poradit se vším, co dělá klasické koučování, nicméně se snaží jít více do hloubky vašich myšlenek. Můžete jej využít pro otázky, jak zhubnout, cvičit, ale i pro to, jakou najít práci, jak si poskládat život či jak komunikovat.

core trénink

V současné době v centru Moanalua vedu skupinové a nabízím i inidividuální lekce core tréninku. Lekce inpirují účastníky k tomu, aby začali lépe vnímat své tělo a naučili se hýbat aniž by jej zbytečně přetěžovali. Jedná se o poměrně intenzivní cvičení. Stabilizační systém, neboli core je dnes velmi často skloňovaný pojem. Nicméně ne vždy je cvičení s cílem posílit střed těla a břišní svaly pojímáno zcela správně. Proto si nejprve vysvětlíme, jak skutečně core zapojit v základních pozicích na zemi. Poté přecházíme do plynulých pohybů, ať už do tak zvaných animal movements, primal movements či pohybů vycházejících z neurofyziologického vývoje miminek. V neposlední řadě je lekce doplněna o cviky ze současných funkčních tréninků s vahou vlastního těla. Core trénink je dobrou kompenzací pro sportovce, ale i pro bolesti zad, či jako samostatný trénink pro zvýšení výkonnosti, zlepšení koordinace a budování síly s vahou vlastního těla.

reflexní masáž

Vychází z čínské medicíny, kdy se tlakem na body plosky ovlivňují jednotlivé orgány na těle. Dokáže pomoci tam, kde dlouho nemůžeme odhalit příčinu bolestí a potřebujeme se dostat pod svaly do orgánů, lymfatického a nervového systému. Je velmi komplexní, jelikož vychází z předpokladu, že jeden orgán ovlivňuje další a není možné léčit orgány jednotlivě. Její pomoc využijeme zejména u různých interních potíží a nemocí, které nám pomůže diagnostikovat i léčit.

kompenzační cvičení a domácí posilování

Věřím, že v současné době nikdo z nás nemá hodiny na to, aby chodil do tělocvičen. A věřím, že stejně kvalitní trénink lze absolvovat několika málo cviky v pohodlí domova se základním vybavením. Doporučuji zejména švihadlo, hrazdu, balón a pilates roller. S tímto vybavením a i bez něj spolu můžeme vymyslet účinné typy tréninků, kterými budeme cílit na kompenzaci ať už sedavého zaměstnání či vašeho sportu.

masáže

Součástí mé nabídky je mnoho druhů masáží (sportovní, aroma, relaxační, těhotenská, lymfatická a další). Každá masáž je ovlivněna tím, že jsem fyzioterapeut, tedy občas i v rámce masáže uvolňuji fascie či klouby. Typ i délka masáže je zcela na Vašem výběru. Může se jednat o masáž více relaxační či aktivizující, aroma masáž či o tzv. fyzioterapeutickou masáž, která může být trochu bolestivá a cílí na ošetření zatuhlých svalových snopců dlouhodobým přetěžováním. Nabízím také masáž pro těhotné a sportovce před či po závodě.